Ανδρική Ομάδα

Τη δεύτερη θέση (σε σύνολο δεκατεσσάρων ομάδων) κατέλαβε η Ανδρική ομάδα του Ιωνικού ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος της Α' Κατηγορίας ΕΣΚΑ, με απολογισμό 22 νίκες - 4 ήττες, έχοντας την καλύτερη άμυνα (1610 πόντοι) και την τρίτη καλύτερη επίθεση (1865 πόντοι) στο πρωτάθλημα.

Από τις συμμετέχουσες ομάδες, ο ΑΟ Αιγάλεω προβιβάζεται απευθείας στην Γ' Εθνική Κατηγορία, ενώ ο Ιωνικός ΑΣ θα διεκδικήσει τη δεύτερη θέση στην κατάταξη για την άνοδο μέσω αγώνων Play Offs.

Στην Α' Φάση θα αντιμετωπήσει τον ΑΟΚ Χαλανδρίου και εάν προκριθεί θα αντιμετωπήσει τον νικητή των αγώνων Ηλυσιακός ΑΟ - ΑΟ Αργοναύτης Τριγλ..

Ο επόμενος αγώνας θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 7 Μαϊου 2018, στις 20:45, στο "Ζαχαρίας Αλεξάνδρου" με τον Ιωνικό ΑΣ να θέλει μόνο μία νίκη για να προκριθεί καθώς στα μεταξύ τους παιχνίδια (της κανονικής περιόδου) προηγείται με 2-0.

andres s

Play Offs A φάση 

Διαιτητές: Καραβίτης, Αναστασίου, Κοτσώνης

Δεκάλεπτα: 26-21, 41-41, 57-67, 85-90

Σκορ περιόδων: 26-21, 15-20, 16-26, 28-23

 

ΟΦΗ Ηρακλείου (Κοσμίδης, Δριμάλας): Στεφανής 11, Δρακόπουλος 17 (4), Ροΐδης 4, Τσίτος 8 (2), Σπηλιόπουλος 9 (1), Παπαδόπουλος, Νικολαΐδης 21 (3), Μαργαρώνης, Μανιός 1, Δουβλίδης 2, Καλαποθαράκος 3 (1), Λοΐζος 9 (1)

Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 22 (6), Αρχος, Φωτητζόγλου, Γρύλλης 16 (2), Μουμπάρακ, Κουμουνδούρος 14, Τσουβελεκάκης 9 (3), Χριστόδουλος 29

 

 

final bc 1930 up 330x330

 

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Χρηστίδης, Ραπτογιάννης

Δεκάλεπτα: 21-14, 44-23, 67-36, 80-57

Σκορ περιόδων: 21-14, 23-9, 23-13, 13-21

 

Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας: (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 5 (1), Αρχος, Φωτητζόγλου, Γρύλλης 11 (3), Μακρίδης, Μουμπάρακ 10 (2), Κουμουνδούρος 14 (3), Τσουβελεκάκης 3, Ολύμπιος 13 (2), Στυλιανός 5 (1), Χριστόδουλος 19

ΠΑΟ Κουκάκι (Δημητρακόπουλος, Βεζιρτζόγλου): Κόρετς 3 (1), Καμπέρης 4, Σιδερής Γ. 14 (4), Βλαδίτσης, Σιδερίδης, Δελλής 5 (1), Κοσμάς, Γιαννάκης 13 (2), Σιδερής Ν. 5, Μοσχονάς 11, Θεοφανάκης 2.

 

 

 

 

 

final bc 1930 up 330x330

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Γρίβα, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 14-20, 33-34, 50-48, 66-68

Σκορ περιόδων: 14-20, 19-14, 17-14, 16-20

 

Ποσειδών ΑΟΝΨ (Ζήβας): Σμυρλής 5 (1), Ζαρμακούπης 14, Τσέλιος 3 (1), Μπαρμπαρής 4, Γεραμάνης, Κριτσωτάκης 7, Δελής 33 (4), Πανταζής, Δαμίγος, Τσιγκάκος, Τζελέπης, Βουλγαράκης.

Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας: (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 21 (3), Αρχος 3, Φωτητζόγλου, Γρύλλης 10 (2), Στυλιανός, Τύρλας, Μουμπάρακ 19 (1), Ολύμπιος 2, Κουμουνδούρος 1, Τσουβελεκάκης 2, Κοντοζόπουλος, Χριστόδουλος 10.

 

 

final bc 1930 up 330x330

 

Διαιτητές: Σκούτας, Ορφανός, Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 20-13, 31-35, 45-51, 54-69.

Σκορ περιόδων: 20-13, 11-22, 14-16, 9-18

 

Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας: (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 12 (2), Αρχος, Φωτητζόγλου 2, Γρύλλης 5, Κοντοζόπουλος, Τύρλας 1, Μουμπάρακ 14 (1), Κουμουνδούρος, Τσουβελεκάκης, Στυλιανός, Χριστόδουλος 20.

Αιγάλεω ΑΟ (Λιόγας, Ιμπραημάκης): Κυριακόπουλος 8 (2), Μπάρδας 14 (2), Tσαμπής, Καράβολας, Κούρτης 6, Κουκουράβας 5 (1), Οικονόμου 14, Ναυπλιώτης, Καλλινικίδης 19, Μούγιος 3, Ντόκος.

 

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

 

 

final bc 1930 up 330x330

Διαιτητές: Μπίκας, Μπούκας, Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 11-21, 35-40, 51-57, 72-73

Σκορ περιόδων: 11-21, 24-19, 16-17, 21-16

 

ΓΣ Ηλιούπολης (Καρακώστας, Μαγουλάς): Σπανός 17 (3), Τζαγισβίλι, Βάβουλας 4, Κούκουρας 10 (2), Τσιάκος 9 (2), Κριεκούκης 11 (3), Καπερώνης 3 (1), Κανταράκιας 18, Μαντάς, Λαμπρόπουλος.

Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 6 (2), Αρχος 7, Φωτητζόγλου 19 (2), Γρύλλης 10 (2), Κοντοζόπουλος, Τύρλας 13, Μουμπάρακ 10 (1), Καράμπελας, Κουμουνδούρος, Τσουβελεκάκης, Κούτρας, Χριστόδουλος 3.

 

final bc 1930 up 330x330

Διαιτητές: Καλδίρης, Χρηστίδης, Αθανασόπουλος

Δεκάλεπτα: 24-17, 39-36, 60-54, 79-72.

Σκορ περιόδων: 24-17, 15-19, 21-18, 19-18

 

Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας (Χατζηπανηγύρης, Κόντος):  Γραμματίκας 27 (6), Αρχος 9 (3), Φωτητζόγλου 11 (1), Γρύλλης 4 (1), Κοντοζόπουλος, Τύρλας 5 (1), Μουμπάρακ 17 (3), Στυλιανός, Κουμουνδούρος 2, Τσουβελεκάκης, Κούτρας, Χριστόδουλος 4.

Αχαρνής ΛΦΜ (Σουρμελής, Γεωργογάλας): Ροδόπουλος, Ζέρβας 20 (3), Δέδες, Ζήβας, Γραμμένος, Λουγιάκης, Ιγγλέζος 4, Ρεντίφης 11 (2), Λίτσος 14, Κακουλίδης Π., Στρατομήτρος 12 (4), Βεκρής 11 (2).

 

final bc 1930 up 330x330